A legkárosabb élelmiszernek a disznóhúst nevezték meg a legtöbben (58%), második helyen a zsiradékok állnak 24%-al, harmadik az édesség (18%), utána a fehér cukor következik (14%). A sütéssel készült ételek csupán 13%-uk szerint károsak az egészségre, akárcsak a felvágottak. A gyorsétkezdék menüjét 10 százalékuk tartotta károsnak.
A zöldségek és gyümölcsök egészséges voltát a megkérdezettek 80% elismeri, ezt követi a szárnyashús, amely 40%-uk szerint tesz jót. A halak mellett 34% tette le a voksát, a tej 32%-ot, a túró 20%-ot, a marhahús 12%-ot kapott. Kevesen említették meg a víz, a teák és a méz egészséséges voltát. Ugyancsak háttérbe szorult a barna kenyér és a teljes kiőrlésű lisztből készült termékek.
A nők gyakrabban fogyasztanak friss zöldségeket és gyümölcsöket mint a férfiak, heti 6-7 alkalommal szemben a férfiak 1-2 alkalmával. Az egészséges ételek fogyasztása nő az életkorral, általában negyven év fölött kezdődik, amikor megjelennek az első orvosi problémák. Az idősebbek hetente 3-4 szer, míg a fiatalok hetente 1-2 alkalommal táplálkoznak egészségesen.
Dr. Szilágyi József táplálkozás-szakértő szerint az átlag romániai valóban nem eszik megfelelően, mivel a többségnek alacsony a jövedelme, ezért olcsóbb ételeket, kenyeret és zsiradékot fogyasztanak nagy mennyiségben és csak későn veszik észre, hogy mekkora hibát vétettek azzal, hogy nem kezdtek el idejében erre figyelni. Szilágyi úgy véli már csecsemőkorban el kell kezdeni a helyes táplálkozás kialakítását, például azzal, hogy tápszerek helyett anyatejjel táplálják a gyermeket, aki így megkaphatja a szervezete számára szükséges antigéneket. A reklámokban és a boltokban rengeteg tartósítószerrel, színezékkel, és más különböző adalékanyagokkal telített élelmiszereket kapni, amelyek hosszú távon károsítják a szervezetet. Igyekezzünk minél több bioterméket, hagyományosan megtermelt élelmet fogyasztani – int a szakértő.